توضیحات مدیر برنامه های گروه دارکوب درباره لغو کنسرت...

به دنبال مجوز نگرفتن کنسرت مهران مدیری، سایت «سینمای ما» پی‌گیری می‌کند؛
مدیر برنامه‌های گروه دارکوب: نمی‌دانیم چه اتفاقی افتاد، هم مجوز اماکن را داشتیم و هم حراست ارشاد را مدیر برنامه‌های گروه دارکوب: نمی‌دانیم چه اتفاقی افتاد، هم مجوز اماکن را داشتیم و هم حراست ارشاد را

سینمای ما - زهرا نعیمی:  در پی خبر لغو کنسرت مهران مدیری که با گروه دارکوب اجرا داشت، صمد طالقانی مدیر برنامه گروه گفت : مراحل صدور مجوز به گونه ای پیش رفت که ما از اماکن مجوز گرفتیم در واقع روال این امر به گونه ای است که بعد از کارشناسی حراست ارشاد به اداره اماکن می رود و آن ها راجع به تاریخ و سالن و تایید آن ها اعلام نظر می کنند.
ما تاییدیه اماکن را گرفتیم و حراست ارشاد هم موافقت کرد اما مرحله آخر که مجوز نهایی در دفتر موسیقی ارشاد تهیه می شود، ابن مجوز امضا نشد.
وی اضافه کرد: ما شنیده ایم که مواردی مثل برخی کنسرت ها بوده است که از ابتدا نامه اماکن و حراست به آن ها داده نشده است اما برای برنامه ما نامه داده شد و هیچ صحبتی هم مبنی بر اینکه تاریخ یا محل را تغییر دهیم با ما نشد.معمولا اگر قرار بر لغو مجوز باشد اماکن یا حراست اعلام می کند اما ما جزء این دسته نبودیم . در این صورت تنها می توان استنباط کرد که این کار به هر دلیلی که ذکر نمی کنند و در این مقطع خاص سلیقه ای بوده است .
طالقانی همچنین گفت : چنبن امری برای ما سابقه نداشته ؛ اینکه اماکن با برگزاری کنسرت موافقت کند و برنامه از سوی دفتر موسیقی لغو شود.من به شخصه تا به حال تجربه برگزاری پنجاه کنسرت با گروه های موسیقی را داشته ام و روال کار را خوب می دانم و جالب تر این است که سه هفته پیش نمونه ای از همین کنسرت در تالار وزارت کشور برگزار شده است.
وی با ابراز گله مندی از این موضوع گفت: همه از ما سوال می کنند و ما تنها می توانیم عذرخواهی کنیم .ما انتظار داریم برخوردها قانونی تر و غیرسلیقه ای باشد. این جور موارد به ضرر دفتر موسیقی است . ذکر نکردن دلیل، شائبه های زیادی را ایجاد می کند .ما جای اعتراض قانونی هم نداریم چراکه اصلا مجوزی صادر نشد که بعد از آن لغو شود و ما بتوانیم اعتراض کنیم. البته ما هرگز وارد دعوای حقوقی با ارشاد نمی شویم اما چرا دفتر موسیقی که داعیه حمایت از موزیسین ها رادارد چنین کاری می کند و جوابگو هم نیست. همه گروه ما شناخته شده هستند و وقتی حرکتی بدون ذکر دلیل انجام می شود بی احترامی تلقی می شود .
وی درباره ضررو زیان های اجرا نشدن برنامه عنوان کرد: ضرر و زیان چندانی نداشته ایم. خوشبختانه سالن اریکه ایرانیان پولی بابت غرامت از ما دریافت نکرد اما هزینه های مربوط به چاپ پوستر ،بیلبورد و ....به هرحال از بین رفته است.
مدیر برنامه گروه دارکوب درباره زمان برگزاری مجدد کنسرت در صورت گرفتن مجوز گفت: اجرای برنامه به امسال نخواهد رسید چراکه دو ماه محرم و صفر رادر پیش داریم و بنابراین اولین فرصت به بعد از نوروز موکول می شود
پیش از این قرار بود گروه دارکوب به همراه مهران مدیری از 11 آذر در تالار بزرگ کشور کنسرت خود را برگزار کنند اما صدور مجوز این کنسرت در آخرین مرحله از سوی دفتر موسیقی ارشاد متوقف شد.
این گروه به مدت دو ماه برای اجرای این برنامه تمرین کرده بودند.همچنین حامد بهداد نیز یکی دیگر از خوانندگان این گروه است که قرار بود در این کنسرت اجرای برنامه داشته باشد.
گروه دارکوب و مهران مدیری سه هفته پیش نیز در همین تالار کنسرتی را برگزار کردند.


منبع خبر : سینمای ما

/ 0 نظر / 20 بازدید