می خواید نخونم و برم؟!

گزارش اختصاصی موسیقی ما، از اولین شب کنسرت یونیسف
می خواید نخونم و برم ؟!

 

موسیقی ما- بهمن بابازاده: در اولین شب کنسرت بزرگ یونیسف در ایران ، علاقمندان و مخاطبان موسیقی پاپ ، شاهد اجراهایی خوب و تکنیکی از خواننده ها و هنرمندان محبوب شان بودند .
در ابتدای برنامه مانی رهنما- خواننده با سابقه موسیقی پاپ- بروی سن رفت و با اجرای قطعه «آرتیست » به یاد زنده یاد خسرو شکیبایی ، به قول خودش همة منظر یک هنرمند را به مردمش بیان کرد.
مانی قطعه های دیگری هم مثل « صلح ابدی » و « پرنده ، هم نفس » را اجرا کرد و بعد از آن میدان را برای مهران مدیری و گروهش خالی کرد.
مهران مدیری در میان استقبال کم نظیر مردم به روی سن رفت و هر لحظه که می خواست شروع به صحبت کند مردم با تشوق وایجاد سر و صدا صحبت هایش را قطع می کردند و به این ترتیب با او شوخی می کردند که مدیری با خنده رو به جمعیت حاضر در سالن گفت : « اصلا می خواید نخونم و برم ؟!» و این اظهار نظر مدیری با خندة جمع توأم شد و او به همراه گروهش ( گروه دارکوب) شروع به اجرای برنامه کرد .
برنامة مدیری بیشتر ملودی محور بود و تنها دو قطعه را آن هم با گویش محلی خراسانی اجرا کرد.
بعد از اجرای مدیری و گروهش ، برای مدت 20 دقیقه آنتراکت اعلام شد و دوباره بعد از کمی استراحت، این رضا یزدانی و گروهش بودند که دوباره شور و حال خاصی را به فضای تالار وزارت کشور دادند. اجرای خاص و لحن زخمی رضا به قدری مورد توجه قرار گرفته بود که حضار بصورت سرپا به تشویق او پرداختند. یزدانی قطعاتی مثل « شمال » ، « غیر مجاز » ، « کافه نادری» و « دنیای وارونه» و یک کار جدید به اسم « خلیج فارس » را اجرا کرد و بعد از خداحافظی ، سالن را به علیرضا عصار ، خواننده صاحب سبک و پر طرفدار موسیقی پاپ سپرد.
ارکستر حرفه ای عصار با حضور چهره هایی چون فؤاد حجازی ، بابک ریاحی پور و همایون نصیری، نقشی ویژه در اجرای او داشتند. عصار سه قطعه به نامهای « حال من بی تو » ، « عشق الهی » و « خیال نکن نباشی » را به اجرا در آورد که با استقبال فوق العاده حضار توأم بود.


حاشیه های شب اول :
- نمایندگانی از یونیسف و سازمان ملل در سالن حضور داشتند . 
-مهتاب کرامتی بعنوان سفیر یونیسف در ایران ، در ردیف اول سالن نشسته بود.
-کارن همایونفر ، آهنگساز خوب موسیقی کشور دیگر چهره موسیقایی شب اول بود.
-بسیاری از حضار خواهان اجرای زنده ترانة تیتراژ « مرگ تدریجی یک رویا » از رضا یزدانی بودند که این -خواننده نداشتن تمرین را بهانه کرد و از خواندن این قطعة پر طرفدار طفره رفت.
-سالن مملو از جمعیت بود و استقبال در حد عالی بود.
-تکنوازی درامز بهنام ابطحی در گروه « دارکوب » خیلی ها را انگشت به دهان کرد.
عکس های اجرای مهران مدیری درشب اول کنسرت:
 
بقیه عکسها رو از لینک های زیرمی تونید مشاهده کنید:
عکسهای دومین شب اجرای مهران مدیری:
 برای دیدن ادامه عکسها روی لینک های زیرکلیک کنید:
گزارش تصویری  اجرای مدیری در آخرین شب کنسرت یونیسف:
واحتمالا می دونید که آقای مدیری از 9 آذرماه درسالن اریکه ایرانیان کنسرتی برگزارخواهندکردو همین طورتصمیماتی برای ساخت کارجدیدبرای نوروز آینده گرفته اند که امیدوارم درصورت قطعی شدن نتایج خوبی دربرداشته باشه.
(این کنسرت به لطف مسئولین عزیز لغو شد !)

   + نازنین - ۳:٠٥ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۱٩ آبان ۱۳۸٧