دعوت همسر رئیس جمهور عراق ازمهران مدیری !

/اختصاصی فارس/

دعوت همسر رئیس جمهور عراق از «مهران مدیری»

خبرگزاری فارس:همسر جلال طالبانی رئیس جمهور عراق از «مهران مدیری»‌ دعوت کرد تا از منطقه کردستان این کشور بازدید کند و مهران مدیری نیز این دعوت را پذیرفته است.

 

به گزارش خبرگزاری فارس در منطقه کردستان عراق، «هیرو ابراهیم احمد»، همسر جلال طالبانی رئیس جمهور عراق از «مهران مدیری» دعوت کرده است تا طی سفر به منطقه کردستان عراق با توانایی‌های این هنرمند ایرانی بیشتر آشنا شوند.
بنابر این گزارش، این دعوت به‌ منظور بهره‌گیری و استفاده‌ از توانایی‌های «مهران مدیری» و همچنین ایجاد رابطه‌ با هنرمندان این مرز و بوم و آشنایی بیشتر با فرهنگ ایرانی صورت گرفته است.
شباهت فرهنگی مردم این منطقه با مردم ایران و علاقه‌ای که به هنرمندان و خوانندگان ایرانی دارند، نیز دلیل دیگر این دعوت از سوی «هیرو ابراهیم احمد» است.
به گزارش فارس، همسر رئیس جمهور عراق پیش از مدیری هنرمندان دیگری همچون «محمدرضا شجریان»،«همایون شجریان»، «شهرام ناظری و گروه کامکاران» و گروه موزیک آوا به‌ منطقه‌ کردستان عراق که از جمله مناطق امن و آرام این کشور محسوب می‌شود، دعوت کرده و این دعوت از سوی آنها اجابت شده است.
بر اساس پی‌گیری‌های خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، مقدمات این سفر در حال انجام است. «مهران مدیری» این دعوت را پذیرفته و «هیرو ابراهیم احمد» در تدارک ارسال دعوت‌نامه رسمی برای مدیری است.
همچنین «مهران مدیری» نیز این روزها در حال آماده شدن برای ساخت مجموعه نوروزی شبکه سه سیما با نام موقت «مرد دو هزار چهره» است.

منبع : خبرگزاری فارس

   + نازنین - ۳:٥۸ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱٧ آذر ۱۳۸٧

توضیحات مدیر برنامه های گروه دارکوب درباره لغو کنسرت...

به دنبال مجوز نگرفتن کنسرت مهران مدیری، سایت «سینمای ما» پی‌گیری می‌کند؛
مدیر برنامه‌های گروه دارکوب: نمی‌دانیم چه اتفاقی افتاد، هم مجوز اماکن را داشتیم و هم حراست ارشاد را
مدیر برنامه‌های گروه دارکوب: نمی‌دانیم چه اتفاقی افتاد، هم مجوز اماکن را داشتیم و هم حراست ارشاد را


سینمای ما - زهرا نعیمی:  در پی خبر لغو کنسرت مهران مدیری که با گروه دارکوب اجرا داشت، صمد طالقانی مدیر برنامه گروه گفت : مراحل صدور مجوز به گونه ای پیش رفت که ما از اماکن مجوز گرفتیم در واقع روال این امر به گونه ای است که بعد از کارشناسی حراست ارشاد به اداره اماکن می رود و آن ها راجع به تاریخ و سالن و تایید آن ها اعلام نظر می کنند.
ما تاییدیه اماکن را گرفتیم و حراست ارشاد هم موافقت کرد اما مرحله آخر که مجوز نهایی در دفتر موسیقی ارشاد تهیه می شود، ابن مجوز امضا نشد.
وی اضافه کرد: ما شنیده ایم که مواردی مثل برخی کنسرت ها بوده است که از ابتدا نامه اماکن و حراست به آن ها داده نشده است اما برای برنامه ما نامه داده شد و هیچ صحبتی هم مبنی بر اینکه تاریخ یا محل را تغییر دهیم با ما نشد.معمولا اگر قرار بر لغو مجوز باشد اماکن یا حراست اعلام می کند اما ما جزء این دسته نبودیم . در این صورت تنها می توان استنباط کرد که این کار به هر دلیلی که ذکر نمی کنند و در این مقطع خاص سلیقه ای بوده است .
طالقانی همچنین گفت : چنبن امری برای ما سابقه نداشته ؛ اینکه اماکن با برگزاری کنسرت موافقت کند و برنامه از سوی دفتر موسیقی لغو شود.من به شخصه تا به حال تجربه برگزاری پنجاه کنسرت با گروه های موسیقی را داشته ام و روال کار را خوب می دانم و جالب تر این است که سه هفته پیش نمونه ای از همین کنسرت در تالار وزارت کشور برگزار شده است.
وی با ابراز گله مندی از این موضوع گفت: همه از ما سوال می کنند و ما تنها می توانیم عذرخواهی کنیم .ما انتظار داریم برخوردها قانونی تر و غیرسلیقه ای باشد. این جور موارد به ضرر دفتر موسیقی است . ذکر نکردن دلیل، شائبه های زیادی را ایجاد می کند .ما جای اعتراض قانونی هم نداریم چراکه اصلا مجوزی صادر نشد که بعد از آن لغو شود و ما بتوانیم اعتراض کنیم. البته ما هرگز وارد دعوای حقوقی با ارشاد نمی شویم اما چرا دفتر موسیقی که داعیه حمایت از موزیسین ها رادارد چنین کاری می کند و جوابگو هم نیست. همه گروه ما شناخته شده هستند و وقتی حرکتی بدون ذکر دلیل انجام می شود بی احترامی تلقی می شود .
وی درباره ضررو زیان های اجرا نشدن برنامه عنوان کرد: ضرر و زیان چندانی نداشته ایم. خوشبختانه سالن اریکه ایرانیان پولی بابت غرامت از ما دریافت نکرد اما هزینه های مربوط به چاپ پوستر ،بیلبورد و ....به هرحال از بین رفته است.
مدیر برنامه گروه دارکوب درباره زمان برگزاری مجدد کنسرت در صورت گرفتن مجوز گفت: اجرای برنامه به امسال نخواهد رسید چراکه دو ماه محرم و صفر رادر پیش داریم و بنابراین اولین فرصت به بعد از نوروز موکول می شود
پیش از این قرار بود گروه دارکوب به همراه مهران مدیری از 11 آذر در تالار بزرگ کشور کنسرت خود را برگزار کنند اما صدور مجوز این کنسرت در آخرین مرحله از سوی دفتر موسیقی ارشاد متوقف شد.
این گروه به مدت دو ماه برای اجرای این برنامه تمرین کرده بودند.همچنین حامد بهداد نیز یکی دیگر از خوانندگان این گروه است که قرار بود در این کنسرت اجرای برنامه داشته باشد.
گروه دارکوب و مهران مدیری سه هفته پیش نیز در همین تالار کنسرتی را برگزار کردند.


منبع خبر : سینمای ما

   + نازنین - ۳:٠٠ ‎ق.ظ ; جمعه ۱٥ آذر ۱۳۸٧

نوروز 88 ومرد دو هزار چهره ؟!

گفت‌وگو با فارس ارائه شد

توضیحات مدیر شبکه سه درباره «مرد دوهزار چهره» مدیری

خبرگزاری فارس: مدیر شبکه سه سیما درباره مجموعه تلویزیونی «مرد دو هزار چهره» به کارگردانی «مهران مدیری» گفت: طرح این سریال به شبکه ارائه شده و ما در حال بازبینی طرح آن هستیم.

 

علی‌اصغر پورمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: «مهران مدیری» طرحی در 15 قسمت 45 دقیقه‌ای به شبکه سه سیما ارائه کرده تا با نام موقت «مرد دو هزار چهره» برای ایام نوروز در شبکه سه سیما ساخته شود.
وی افزود: در کنار مدیری گروه‌های دیگری نیز طرح‌‌های خود را ارائه کرده‌اند و ما در حال حاضر مشغول ارزیابی طرح‌ها هستیم تا هر کدام بهتر بود، به ساخت آن اقدام کنیم.
وی در پاسخ به این سوال که امکان ساخت سریال مهران مدیری چقدر است؟ گفت: داستان‌های این مجموعه در ادامه همان سریال مرد هزارچهره است و هنوز اصلاحات و بازنویسی آن انجام نشده، انتخاب این طرح نیز به نظر اعضاء شورا بستگی دارد که این سریال را انتخاب می‌کنند یا خیر.
«مهران مدیری» پیش از این مجموعه تلویزیونی «جایزه بزرگ» در سال 84 و «مرد هزار چهره» را در سال 87 برای پخش در ایام نوروز کارگردانی کرده است.
وی کارگردانی و بازی در جنگ‌ها و کارهای ترکیبی که در ایام نوروز پخش شده‌اند را نیز در کارنامه کاری خود دارد و برخی از مجموعه‌های روتین «مدیری» نیز در ایام نوروز ادامه یافته اما «جایزه بزرگ» و «مرد هزارچهره» دو مجموعه داستانی هستند که مدیری آنها را برای پخش در نوروز ساخته است.
«مرد هزار چهره» آخرین مجموعه تلویزیونی «مهران مدیری» در مقام کارگردان است.
انتهای پیام/

منبع :خبرگزاری فارس

 

   + نازنین - ٤:٢٥ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٥ آذر ۱۳۸٧